Witam wszystkich odwiedzających moją stronę. Nazywam się Rafał Wyciszkiewicz i mieszkam w Chojnowie w woj. dolnośląskim.

    

Przygodę z fotografią rozpocząłem w 1985 roku, kiedy to zapisałem się do koła fotograficznego, gdzie uczyłem się wywoływać zdjęcia w ciemni. Na poważnie wciągnęła mnie ona dopiero w 1997 roku, z chwilą, gdy nawiązałem współpracę z lokalnym  tygodnikiem "Gazeta Chojnowska". Wtedy to przesiadłem się z aparatów ZENIT na sprzęt  firmy MINOLTA, któremu byłem wierny 12 lat. Długo broniłem się przed aparatem cyfrowym i dopiero na początku 2009 roku  pożegnałem się z analogową fotografią, przechodząc na system cyfrowy. Głównym powodem tej decyzji był czynnik ekonomiczny, choć teraz już  nie wyobrażam sobie innej opcji.

Fotografuję wszystko, co godne jest mojej uwagi, choć do ulubionych dziedzin należą  przyroda, modelki i starsi ludzie.


Współpracowałem ze wspomnianą wyżej  „Gazetą Chojnowską", a także "Panoramą Legnicką" i tygodnikiem „Konkrety". Od 2000 roku współpracuję jako fotoreporter i kamerman przy Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym " Świat pod Kyczerą".

   

W swoim archiwum posiadam około 18 tysięcy zdjęć na papierze i kilkanaście tysięcy w formie elektronicznej. Na koncie mam sześć wystaw zbiorowych i trzy indywidualne. Brałem udział w legnickim, comiesięcznym konkursie fotograficznym, gdzie w 1998 i 1999 roku zdobyłem pierwsze miejsca a w 2000 roku moja fotografia została wybrana zdjęciem roku.

   

Wykonuję również zdjęcia na zlecenie, które ukazywały się min. na pocztówkach i mapie mojego miasta, plakatach reklamowych i wyborczych, folderze dla Urzędu Miasta, płycie CD zespołu Kyczera, jak i gazetach, takich jak „Przegląd Warszawski '' i „Naj".

   

Ze znanych postaci fotografowałem min.Mariusza Szczygła, będąc na planie programu „Na każdy temat", Gabriela Fleszara i Marzenę Sztukę– filmową Halinkę Kiepską, u których gościłem prywatnie, Hankę Bielicką, aktora Wojciecha Siemiona, satyryka Jacka Ziobro, wicepremiera Jarosława Kalinowskiego, prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, detektywa Krzysztofa Rutkowskiego, himalaistę Krzysztofa Wielickiego,a także czołówkę polskich zespołów muzycznych.


Część starszych zdjęć nie jest  najlepsza pod względem technicznym , ale zdecydowałem się je zaprezentować , gdyż stanowią one wartość  archiwalną.